Materske Centrum Srdiecko

Shop

O Nás

O.Z. Materské Centrum Srdiečko

Je občianske združenie, ktoré funguje v priamom srdci Trenčína. Jeho história siaha až do roku 2002. Vďaka podpore mesta Trenčín sme priestory našej krásnej herne  na Hviezdoslavovej ulici č. 6.

Centrum sa stalo akýmsi ozajstným centrom, ktoré poskytuje v rámci neformálnych sociálnych služieb celý komplex podpory pri riešení mnohých situácií a problémov spojených nielen s materstvom, ale aj s rodinou ako takou, zdravotnou starostlivosťou, pedagogikou, rozvíjaním si kvalifikácie, zručností a v neposlednom rade aj priestor na hranie, dojčenie, kŕmenie či prebalenie tých najmenších.

Hlavným poslaním MC Srdiečko je podporovať ideu materstva a rodičovstva. Rozvíjať vzťah medzi deťmi a ich rodičmi, ale aj medzi deťmi navzájom. Pomáha tiež rozširovať ženám na materskej a rodičovskej dovolenke svoju profesiu a záujmy.

Tiež otvára matkám a deťom najmä do veku troch rokov možnosť prvých kontaktov, poskytuje zázemie mamičkám na materskej dovolenke na spoločenské kontakty, profesionálne poradenstvo z rôznych oblastí, ktoré priamo či nepriamo súvisia s týmto najkrajším obdobím v živote každej matky a jej dieťaťa.

Dnes už Materské centrum Srdiečko neodmysliteľne patrí do centra mesta a centra tých, pre ktorých je rodina, materstvo a deti tým najdôležitejším v živote. 

Materské centrum Srdiečko vyplnilo medzeru v našej spoločnosti, ktorá tu existovala. Matky na materskej  dovolenke a deti do troch rokov dovtedy jednoducho nemali možnosti ani priestor žiť akýmsi “spoločenským životom”. Materské centrum je akoby šité na mieru práve tejto čoraz početnejšej skupine našej spoločnosti. No, samozrejme, centrum otvára čoraz častejšie svoju náruč aj ostatným, ktorí radi do jeho priestorov zavítajú. Svoje miesto si tu našli aj oteckovia, starší súrodenci, starí rodičia, tety,…

Ďakujeme, že pri rozhodovaní komu venovať 2% zo svojich daní ste zvolili O.Z. Materské centrum Srdiečko.

REGISTER

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our pravidlá ochrany súkromia.